Edellisestä päivityksestä on kulunut hetki…

Kauan kadoksissa olleet käyttäjätunnukset ja salasanat ovat löytyneet ja myös uusi webmaster- siis toivottavasti päivityksiä saataisiin vähän useammin. Meidät löytää myös Facebookista ja sinne tulee uutisia ja kuvia tiuhempaan- kannattaa käydä vilkaisemassa. Vanhoja nettisivuja www.kolumbus.fi/nurmijarven.ratsastuskoulu/ ei valitettavasti ole saatu poistettua, joten ne edelleen kummittelevat, kun googlailee Nurmijärven Ratsastuskoulua.
Ratsastuskoulun syyskausi 2017 on alkanut tämän viikon alussa ja vakiooppilaat palailevat vähitellen lomilta. Tunnit ovat arkisin klo 17 (tai 18)-21, lauantaisin klo 9-12 ja sunnuntaina ei ole tunteja. Kun syyskauden vakioryhmät on saatu järjestykseen, niin selviää onko tilaa uusille alkeisoppilaille. Elokuun aikana tänne tulee tietoa mahdollisista alkeiskursseista.kursseista.

Hyvää viikonloppua kaikille! Ja käykäähän kuninkuusraveissa Vermossa 4.-6.8.!

Kategoria(t): Yleinen. Lisää kestolinkki kirjanmerkkeihisi.